„Z Holandii na Żuławy” – warsztaty tworzenia fliz [ONLINE]
06.07.2022

BRAK BILETÓW! | „Z Holandii na Żuławy” – warsztaty tworzenia fliz [ONLINE] | Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży

Termin: 6 VII 2022, godz. 18:00-20:00;
Bilety: 20 zł (N) i 10 zł (U*) do kupienia www.interticket.pl 

*Bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, rencistom i emerytom, posiadaczom Karty do kultury i karty Euro26, a także osobom z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.

Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży.

Prowadzenie: Beata Grudziecka
Miejsce: online; link do warsztatów zostanie wysłany mailem 4 lipca;

 

Przegapiliście grudniowe warsztaty malowania fliz z Beatą Grudziecką? Mieszkacie w Łowiczu, Skierniewicach lub Piwnicznej-Zdroju i za daleko Wam do Gdańska? Nic straconego – nadchodzimy z powtórką zeszłorocznych warsztatów malowania fliz online.

Podczas spotkania uczestnicy naniosą na ceramiczną płytkę wzory nawiązujące m.in. do elementów żuławskiego krajobrazu. Co ważne, flizę będzie można utrwalić w domowych warunkach, bez konieczności posiadania specjalnego pieca ceramicznego. 

Uczestnicy otrzymają pocztą komplet materiałów potrzebnych do pracy. Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie niewielkiej ilości zmywacza do paznokci, który przyda się do ewentualnych korekt.

 

O prowadzącej:

Beata Grudziecka od 2014 roku na Żuławach prowadzi badania terenowe dotyczące obecności i związków fliz holenderskich z tym terenem. Wiedzą o flizach dzieli się od kilku lat na profilu „Żuławskie inspiracje” oraz „Flizy w Polsce”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii, a także w warsztatach malowania fliz holenderskich, organizowanych przez De Koninklijke Porceleyne Fles w Delft. W 2021 ukończyła Masterclass Delfts blauw schilderen w Heinen Delfts Blauw w Amsterdamie. 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży”. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum w Łowiczu.

_

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: agnieszka.domanska@nck.org.pl

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności