grafika prezentująca słuchawki na pucharze
09.09.2022 - 11.09.2022

Audionomia 2022. Ogólnopolska Konferencja Reportażu Dźwiękowego

Termin: 9-11.09.2022

Miejsce: NCK - Centrum św. Jana, NCK - Ratusz Staromiejski

Gala wręczenia nagród: 10.09.2022, 18:00-21:00
Bilety na galę: wstęp bezpłatny;
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50 Gdańsk

Fundacja Audionomia powstała z potrzeby integracji środowiska twórców reportaży audio, a także po to, by promować dźwięk jako język opowieści non-fiction. Dlatego też podjęliśmy się organizacji pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 9-11 września tego roku.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu autorów reportaży emitowanych w rozgłośniach, jak i tych ukazujących się w formule podcastowej. Nasza konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych dźwiękową nie-fikcją: twórców doświadczonych, ale także początkujących, studentów, uczniów, fascynatów dźwięku. W trakcie trzech konferencyjnych dni odbędą się przesłuchania, warsztaty i dyskusje. Momentem kulminacyjnym wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu Audionomia Award dla najlepszego reportażu dźwiękowego roku. Gościem uroczystości, która odbędzie się w gdańskim Centrum św. Jana, będzie szefowa sekcji reportażu berlińskiej rozgłośni RBB – Gabriela Hermer, zdobywczyni najważniejszych światowych nagród w tej dziedzinie.

Wierzymy, że trudny czas, w którym wszyscy jesteśmy obecnie zanurzeni, niebawem się skończy a gdańskie wydarzenie przyniesie nam wiele satysfakcji, inspiracji i spontanicznej radości. Dlatego już dziś zanotujcie w swoich kalendarzach daty 9-11 września 2022 roku. Konkurs Audionomia Award ogłosimy na początku kwietnia.

 

W programie gali:

  • WRĘCZENIE Audionomia Award 2022
  • SPOTKANIE z Gabrielą Hermer, szefową działu reportażu RBB w Berlinie:
  • „Dźwięk znaczy.../Sound matters”, prowadzi Agnieszka CzyżewskaJacquemet (Fundacja Audionomia, Radio Lublin)
  • KONCERT 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności