kolaż obrazów, napis "Unyime Etuik"
15/01/2024

NCK patronuje wystawie "Love and Humanity"

Polecamy uwadze wystawę nigeryjskiego artysty Unyime Linus Etuka. Nadbałtyckie Centrum Kultury patronuje temu wydarzeniu.

Love and humanity to tytuł tej ekspozycji. Wystawa jest niezwykłą podróżą po kulturze i sztuce Afryki, prezentowanej przez utalentowanego artystę z Nigerii - Unyime Linus Etuk. Rozwój artystyczny Etuka jest nie tylko efektem determinacji i talentu, ale również wsparcia, które otrzymał z Polski, które otrzymał z Polski z Parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Rumi. Dziś może zaprezentować swoje umiejętności i poziom artystyczny podczas polskiej wystawy.

Wernisaż odbędzie się 16 lutego 2024 w Gdyni i stanowi część akcji dobroczynnej "Pomaganie ma Znaczenie". Jest to wyjątkowa okazja, aby osobiście spotkać się z Unyime, wysłuchać jego historii i doświadczyć, jak jego dzieła artystyczne odkrywają tematy Love& Humanity.

Historia Unyime Linus Etuk, stanowi donośny głos i źródło nadziei dla wszystkich, dowodząc, że zaangażowanie i ciężka praca, połączone ze szczerym wsparciem, mają moc przemiany. Ta wystawa to celebracja potęgi pomocy, jak i potęgi determinacji i wytrwałości w dążeniu do celów. 

Ta wystawa to dowód na to, że dobroć i wsparcie są mostem do rozwoju talentów i spełniania marzeń.

 

Miejsce wydarzenia: ART 39, Gdynia, ul. Orłowska 39

Wystawa czynna do 29 lutego 2024: pn.-pt. godz.10:00-14:00

Wstęp: wolny


Organizatorami są:
Monika i Ariel Kamińscy

Sponsorzy:
Miasto Rumia
Miasto Gdynia
Firma SAPOŻ S.C.

Współorganizatorzy:
Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Abakanowicz w Gdyni
Parafia pw. Św. Judy Tadeusza, Rumia
Sala ART39

Patron Medialny:
Radio Gdańsk
Trojmiasto.pl

Patroni:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Instytucja Kultury Samorządu województwa Pomorskiego
Tanibilet.eu
Polska Fundacja dla Afryki

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności