grafika zapraszająca na wydarzenie przedstawia okładkę książki
12.10.2023

Rozmowa wokół książki „Między Bogiem a prawdą”

Termin: 12 października, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Wstęp: wolny

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Czy fizyka dostarcza argumentów na rzecz istnienia Stwórcy?

 

Profesor Marek Abramowicz to wybitny astrofizyk. Zajmuje się m.in. teorią względności, czarnych dziur i teorią figur równowagi gwiazd. Napisał ponad 200 artykułów naukowych. Posiada lekkie pióro, którym przystępnie potrafi pisać o rzeczach trudnych.

Gdańszczanin, w mieście nad Motławą spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze.

Pracował i wykładał na najlepszych zagranicznych uczelniach, m. in. w Oxfordzie, Trieście, Göteborgu, Kopenhadze.

W książce „Między Bogiem a prawdą” prezentuje swoją naukową autobiografię, ale też podejmuje tematy ważne, a niekiedy kontrowersyjne. Jednym z nich jest problem relacji między nauką a religią, a w szczególności pytanie, czy fizyka dostarcza argumentów na rzecz istnienia Stwórcy. Autor nader interesująco dyskutuje tę kwestię, ukazując zarówno własny punkt widzenia, jak i swoich adwersarzy.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.