Leon
19.12.2023 - 14.01.2024

Wystawa zdjęć Henryka Pietkiewicza z albumu "LEON PERFORMER"

NCK - Ratusz Staromiejski (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk)

Wernisaż: 19 grudnia 2023 / wtorek / 18:00 / wstęp wolny

Wystawa jest częścią 17. Festiwalu Metropolia Jest Okey

 

Album LEON PERFORMER to prezentacja twórczości dwóch artystów związanych z trójmiejską sceną kulturalną – performera Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza i fotografika Henryka Pietkiewicza. Wystawa prezentuje wielkoformatowe fotogramy Henryka Pietkiewicza, które weszły w skład albumu oraz inne dotychczas niepublikowane.

Twórczość Dziemaszkiewicza, nie tylko w skali Polski czy Europy, ale świata w ogóle, to rzecz unikatowa. Jest żywa i sugestywna, nie mieści się w żadnej ramie – bo Leon Performer wymyka się definicjom i prostym skojarzeniom. Jego sztuka nie tylko zadziwia i ekscytuje, ale też stawia wnikliwych widzów wobec pytań: o człowieka, o cywilizację, o sens. Twórczość Leona prezentuje i opowiada niniejszy album za pomocą fotografii innego artysty – Henryka Pietkiewicza. Kolekcja unikalnych zdjęć została tu indywidualnie zestawiona i posiada autorski charakter. Fotografie śledzą ekspresję performansów Dziemaszkiewicza, ale emanują też własną energią. Mistrzowska kreacja obrazu, posiadającego również warstwę intelektualną, porusza i ciekawi. 

Kup album online

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.