09.03.2019 - 02.04.2019

„Emka” - wystawa instalacji Magdaleny Sadłowskiej I Mateusza Pęka

Wystawa instalacji Magdaleny Sadłowskiej i Matusza Pęka

Tytułowa EMKA, to potocznie rozmiar średni, jaki i „typ” powszechnie akceptowalny. Przewidywalność, modułowość i elastyczność, to cechy pożądane we współczesnym świecie. Funkcjonujemy w ramach uśrednionych przedmiotów, ubrań, ale również cech osobowościowych. Pragniemy od nich uciec, gdyż budzą w nas dwuznaczne uczucia. Tą ambiwalencję eksploruje Mateusz Pęk w cyklu prac Życie jako problem, poddając rzeźbiarskiej transformacji fotele biurowe. Magdalena Sadłowska w swoim cyklu Ćwiczka-ćwicząca, poprzez powtarzalność motywu malarskiego, pragnie ukazać groteskę nieustannego dopasowywania się jednostki wobec wymogów jakie stawia przed nią świat.

Magdalena Sadłowska - Absolwentka Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Baucia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.(2018r.) Od 2016r, rezydentka w Kolonii Artystów- Dolne Miasto w Gdańsku.

Mateusz Pęk - Urodzony w 1978 roku w Lęborku. Studia w ASP Gdańsku oraz w Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie (Francja). Dyplom z malarstwa w 2002 roku w pracowni profesora Hugona Laseckiego, w 2006 z intermediów w pracowni profesora Witosława Czerwonki. Obecnie asystent w Pracowni Malarstwa oraz w Pracowni Wiedzy o Strukturach i Działaniach Wizualnych ASP w Gdańsku. Uczestnik wielu wystaw w kraju i zagranicą. W 2012 roku zwycięzca międzynarodowego konkursu Baltic goes digital współorganizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Gdańską Galerię Miejską w ramach projketu ART Line
 

WERNISAŻ: 

9 marca 2019 R., (sobota), godz. 17.00, wstęp wolny

WYSTAWA CZYNNA: 

codziennie do 2 kwietnia 2019, w godzinach 10.00–18.00

WTĘP: 1zł