19.09.2022

Warsztat wyplatania z wikliny | Akademia Mistrzów 2.0

Termin: 19.09.2022

Bilety: warsztaty zamknięte

Prowadzenie: Magdalena Korbuszewska (Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy)

Udogodnienia: tłumacz PJM

Projekt: Akademia Mistrzów 2.0

Miejsce: Wejherowo, teren Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących

 

Wzrost świadomości ekologicznej i podążające za nim trendy sprawiają, że coraz chętniej otaczamy się naturalnymi materiałami. Moda ta widoczna jest także w powrocie do ludowych wyrobów. Przywracając tradycyjną dla regionu sztukę wyplatania, jednocześnie pragniemy przełożyć ją na meblarską, użytkową formę. 

Wraz z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie poznamy więc nie tylko historię polskiego wikliniarstwa, lecz także wykonamy ekologiczną, wiklinową półkę.

Regulamin warsztatów

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Okno na Świat, Fundacja Siódmy Zmysł, Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Gdyni.

logotypy partnerów

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logotypy ministerstwo

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności