zdjęcie ludzi na scenie w trakcie śpiewania
07.10.2023 - 08.10.2023

Spektakl operowy „Orfeo et Euridice”

Termin: 7 i 8 października 2023, godz. 19.00

Wstęp: bilety w cenie 80-250 zł do nabycia przez stronę internetową kupbilecik.pl

link do biletów 7 października, godz. 19.00

link do biletów 8 października, godz. 19.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

 

Cappella Gedanensis oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na barokową operę Christoph’a Willibald’a Gluck’a pt. „Orfeusz i Eurydyka“, która ponownie zostanie wystawiona w wersji scenicznej w Centrum św. Jana w sobotę 7 i niedzielę 8 października 2023 roku o godz. 19:00. Prapremiera tej produkcji miała miejsce 11 maja 2019 roku i wydarzenie to wtedy odbiło się szerokim echem wśród trójmiejskich melomanów.

Tym razem w rolę Orfeusza wcieli się zjawiskowa i obdarzona niezwykłym mezzosopranem gdańszczanka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz solistka Opery Narodowej w Warszawie Karolina Sikora.  Partię Eurydyki wykona znana trójmiejskiej publiczności z licznych produkcji operowych profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku Anna Fabrello (sopran).  Rolę Amora zaśpiewa tegoroczna absolwentka tej samej uczelni Małgorzata Priebe (sopran).  Orkiestrę i chór Cappelli Gedanensis poprowadzi dyrygent specjalizujący się w wykonywaniu muzyki XVIII wieku Maestro Przemysław Fiugajski, a spektakl przygotuje Tomasz Jan Wygoda, reżyser i choreograf mający w swoim dorobku szereg produkcji operowych we współpracy z Mariuszem Trelińskim.  Pomysłodawcą i zarazem producentem całego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń. 

 

Opera w języku włoskim – tłumaczenie na język polski wyświetlane będzie nad sceną.

 

ZWIASTUN FILMOWY

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.