zdjęcie dwóch młodych kobiet jedna śpiewa do mikrofonu, druga słucha
27.11.2023

Rumour Mill w Centrum św. Jana | KONCERT ODWOŁANY

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od Nadbałtyckiego Centrum Kultury koncert Rumor Mill w Centrum św. Jana został odwołany.

Interticket dokona zwrotu za zakupione bilety. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Termin: 27 listopada, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana

Wstęp: bilety 40/ 50 zł do nabycia przez www.interticket.pl

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Rumour Mill to indie-folkowy duet złożony z dwóch multi-instrumentalistek Anny Katariny i Aline Daigle rezydujących obecnie w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej.

Artystki przygotowują się właśnie do wydania debiutanckiego albumu pt. What She Said, produkowanego przez Murraya Pulvera (The Bros. Landreth, Sierra Noble, Crash Test Dummies).

Jeżeli wyobrazicie sobie, że groove'owe dźwięki Fleetwood Mac, Brandi Carlile i First Aid Kit łączą się z bujną topografią skrzypiec, harmonii, klawiszy, gitary i mandoliny, to właśnie tak brzmi Rumour Mill.

Duet na swoim koncie ma już dwie EP-ki: debiutancką Daylight's Free (2019), która szybko zwróciła uwagę na arenie międzynarodowej. Płytka zajęła miejsce w pierwszej setce w US College Radio i przyniosła nominację do tytułu Artysty Roku na Kootenay Music Awards 2019 i Top 100 w CBC Searchlight. A także bardziej melancholijny, nieco odbiegający od radosnego debiutu Gone With The Wine (2020). 

 

BIOGRAMY ARTYSTEK

Anna Katarina to niezależna kanadyjsko-amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, multiinstrumentalistka (wokal, klawisze, gitary) i performerka znana ze swojego szczerego głosu, odważnych tekstów i różnorodnych kompozycji, często opisywanych jako nowoczesny melanż Joni Mitchell, Alanis Morissette i Sheryl Crow, sytuujący się gdzieś pomiędzy popem a Americaną.

Jej debiutancki solowy album, Daisychain (14 października 2022 r.), prezentuje nieskrępowany liryzm Katariny, charakterystyczną produkcję i scenę dźwiękową przypominającą Clairo, Kacey Musgraves, HAIM, Phoebe Bridgers, Folklore Taylor Swift i Voyager Kathleen Edwards. Obecnie pracuje nad serią albumów wideo na żywo, wspieraną przez Canada Council for the Arts.

W maju 2023 r. odbyła trasę koncertową po Europie, a następnie oficjalną prezentację na festiwalu NXNE w Toronto w czerwcu oraz letnią trasę koncertową po zachodniej części USA i Kanady. W 2022 roku ukończyła 4-miesięczną rezydencję w Nashville, TN, zagrała ponad 30 koncertów w zachodniej Kanadzie i USA oraz występowała na festiwalach muzycznych w Kanadzie, USA i Meksyku.

Katarina jest stypendystką Folk Alliance International oraz absolwentką TD Creative Incubator Fundacji SOCAN, CMI Artist Entrepreneurship, Selkirk College i Berklee College of Music. 

 

Aline zawsze była pionierką. W wieku 11 lat była najmłodszą altowiolistką, która występowała w Edmonton Youth Orchestra i The Winspear. W wieku 15 lat uczyła gry na altówce w małej szkole muzycznej w Cuzco w Peru. W wieku 20 lat Aline była pierwszą skrzypaczką, która ukończyła program Contemporary Music and Technology w Selkirk College. Tutaj poszerzyła swój klasyczny trening i opanowała wiele stylów, takich jak jazz, latino, bluegrass i blues. W Selkirk ukończyła podwójny kierunek Kompozycji Muzycznej oraz Produkcji Muzycznej i Inżynierii Dźwięku. Pracuje jako multiinstrumentalista i muzyk sesyjny na skrzypcach, mandolinie, mandolinie oktawowej, gitarze akustycznej i głosie. Występowała w nagraniach z takimi muzykami jak Cowboy Irie, Buckman Coe i DG Adams. 

Aline jest jedną z niewielu kobiet pracujących w pełnym wymiarze godzin jako profesjonalny inżynier dźwięku na żywo i w studiu. Pracowała jako inżynier w Blue Light Studio w Vancouver, jako główny technik w Peak Technologies oraz jako niezależny inżynier monitorów i FOH podczas występów na żywo. Była inżynierem dla takich artystów jak Boom Booms, Shawn Austin, Chris Ho i JP Maurice. 

Niedawno Aline założyła "Aline Deanna Jones Music and Sound". Jest to niezależna firma zajmująca się produkcją muzyczną, która ułatwia muzykom z Kootenays w środkowej części BC tworzenie profesjonalnych treści. W 2021 roku wyprodukowała album Tenise Marie "Storm", a także "Acoustic Sessions" Rumour Mill, a obecnie jest w fazie preprodukcji swojego pierwszego solowego albumu.

Niezliczone zainteresowania zwieńczyły jej wszechstronną karierę jako muzyka, producenta, nauczyciela i inżyniera dźwięku. Dorastanie zanurzone w jej francuskim kanadyjskim i Doukhobor dziedzictwie dało jej wyjątkowe dążenie do bycia indywidualistą i uznanie dla dzielenia się i zachowania kultury. Pielęgnuje te zasady, ucząc muzyki i gry na skrzypcach oraz poświęcając swój czas, gdy tylko jest to możliwe, aby przyczynić się do zdrowej społeczności artystycznej i kulturalnej.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.