29.12.2023

Koncert Pomorski Jazz

29 grudnia 2023 / piątek / 18:00 / bilety

Centrum św. Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk)

 

To wydarzenie mające na celu prezentację najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów/ zespołów działających na polskiej i międzynarodowej scenie jazzowej, a wywodzących się z pomorskiego środowiska jazzowego. Pomorski Jazz jest świadectwem tego, jak wielki potencjał tkwi w pomorskiej scenie jazzowej i jak wiele kreatywnych i oryginalnych projektów powstaje każdego roku w naszym regionie. Pierwsza odsłona festiwalu odbyła się w 2015 roku i od razu zyskała sobie uznanie publiczności i liczne grono zwolenników.

Do tej pory na „pomorskiej scenie jazzowej" wystąpiło kilkudziesięciu artystów, tworzących zespoły m.in.: Leszek Kułakowski Jazz Orchestra, GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA pod dyrekcją Marcina Bożka, Leszek Możdżer Quartet, Algorythm, Krystyna Stańko, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Adam Wendt, Przemek Dyakowski, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Dominik Bukowski, Emil Miszk. Gościnnie wystąpili również Anna Serafińska, Krzesimir Dębski i Henryk Miśkiewicz i Grażyna Łobaszewska.

W tym roku zaprezentują się:

Krystyna Stańko
Jan Jarecki Octet
Anna Jopek - Jakub Klemensiewicz
Piotr Lemańczyk Band

Wyjątkowy, magiczny nastrój koncertu podkreśla unikalna scena Centrum św. Jana w Gdańsku oraz świąteczna atmosfera.

W czasie koncertu odbędzie się uroczystość rozdania nagród Marszałka Województwa Pomorskiego

Zobacz program 17. Festiwalu Metropolia Jest Okey.

Wydarzenia na Facebooku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.