Bałtyk na horyzoncie. Mity nordyckie | spektakl improwizowany
09.04.2024

Bałtyk na horyzoncie. Mity nordyckie | spektakl improwizowany

Termin: 9 kwietnia, godz. 19.00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Wydarzenie dla dorosłych

Mity nordyckie to bogate dziedzictwo kulturowe Skandynawii, oparte na mitologii i legendach ludów takich jak Norse, zamieszkujących obszary Danii, Norwegii, Szwecji i Islandii przed chrześcijaństwem. Opowiadają o stworzeniu świata, przygodach bogów czy herosów. Wśród postaci znajdziemy także olbrzymów, elfów, duchów czy ludzi. Najbardziej znanymi są Odyn, Thor, Freyja czy Loki. Ale czy znamy ich historie? 
 

Mitologia nordycka rozwija wyobraźnię i pozwala spojrzeć na ludzką naturę i moralność – jest fascynującym obszarem kultury, który kształtuje nasze zrozumienie świata i samych siebie.

Wydarzenie jest innowacyjną inicjatywą, która ożywi mitologię i legendy nordyckie w nowoczesny, nierzadko zabawny sposób. Za pomocą komediowej improwizacji teatralnej. Jest to forma teatru, w której aktorzy tworzą sceny, dialogi i akcje spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania scenariusza. To proces twórczy, w którym uczestnicy reagują na siebie nawzajem, na podstawie impulsów i sugestii, tworząc w ten sposób historię na żywo.
 

Wybrane mity przedstawi autor książki „Mity nordyckie” Mateusz K. Sawczyn, a to będzie sugestią dla grupy SzaFoFe do stworzenia unikalnego, komediowego spektaklu. 

 

Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Norwegii.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.