03/07/2018

NABÓR NA 13. FESTIWAL FILMÓW JEDNOMINUTOWYCH

MINUTA – ZŁOŻYSZ?

Zamknięcie artystycznej wizji w 1 minucie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji.
To wyzwanie – zmierzcie się z nim!
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku po raz 13. ogłasza konkurs na najlepsze filmy jednominutowe.

Zapraszamy wszystkich (zarówno amatorów jak i profesjonalistów) do zmagań z filmową materią. Główne kryterium konkursu to pomysłowość – każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności. Stawiamy przede wszystkim na kreatywność.

Prace konkursowe można zgłaszać w 4 kategoriach: „fabuła”, „forma”, „mini-dokument” i „niepodległość”. Kategoria „niepodległość” została ustanowiona jednorazowo w tym roku w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nabór prac potrwa do 24 sierpnia 2018.

Do tego czasu można zgłaszać prace konkursowe on-line, lub dostarczyć na adres Organizatora.

Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 45 najlepszych filmów jednominutowych, które tym samym znajdą się w finałowej selekcji oraz przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia.

PULA NAGRÓD: 20 000 zł

Gala finałowa z uroczystym wręczeniem nagród oraz projekcja finałowej selekcji filmów odbędzie się 11. października 2018 o godz. 19.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku i będzie zwieńczeniem dwudniowego Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku.

W listopadzie jednominutówki ruszą w doroczne tournee festiwalowe po Polsce, które potrwa do końca roku. Szukajcie ich w swoim mieście!

Mecenat i patronat: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Szczegóły na jednominutowki.pl

Media społecznościowe:
Facebook
Instagram
Twitter