23/09/2010

Forum Młodych

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na trzecie już Forum Młodych, które odbędzie się 29 września 2010 roku w godzinach 9:30 – 15:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku). Forum Młodych to coroczne spotkanie młodych ludzi z całej Polski, których cechuje pasja, zaangażowanie i chęć działania. Tegoroczne Forum Młodych, odbywające się pod hasłem „Solidarność → zmieniać świat” to okazja do spotkania z bohaterami Solidarności.
 


Nasi tegoroczni goście to ludzie, którzy 30 lat temu uruchomili machinę, dzięki której upadł komunizm, a Polska stała się krajem demokratycznym. Dlatego do dyskusji na temat ruchu Solidarności, jako inspiracji do działania na rzecz dobra wspólnego oraz konsekwentnego dążenia do wyznaczonego celu, mimo różnic poglądowych i kulturowych, zaprosiliśmy m.in.: Prezydenta Lecha Wałęsę, Marszałka Bogdana Borusewicza, Henrykę Krzywonos, Jerzego Borowczaka, Zbigniewa Bujaka, Henryka Wujca i Władysława Frasyniuka. Gościem specjalnym będzie wysłannik Dalajlamy XIV, który przekaże przesłanie duchowego przywódcy Tybetu.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać na adres forum.mlodych@ecs.gda.pl. Rekrutacja potrwa do 27 września.