zdjęcie z lotu ptaka, czetery dania na talerzach, na stole
14.04.2024

Smaki kultury - kuchnia gruzińska

Termin: 14.04.2024, godz. 19.00

Miejsce: kanał YouTube

Udogodnienia: film z napisami

Premiera kolejnego odcinka filmu z cyklu "Smaki kultury". Tym razem zaprezentujemy kuchnię gruzińską.

„Smaki kultury” to filmowa odsłona projektu Wielokulturowe Pomorze, który przybliża tradycje kulinarne osób, które zamieszkują w naszym regionie. 

Tematem najnowszego odcinka cyklu będzie kuchnia gruzińska. Przybliżymy Wam najczęściej przyrządzane potrawy w Gruzji, takie jak chinkali czy chaczapuri oraz podamy przepisy i opowiemy jak przyrządzić je w waszych domach. Jak to zrobić opowiedzą i pokażą kucharze pochodzący z Gruzji, na co dzień pracujący w restauracji „Moja Gruzja”, która mieści się na gdańskiej Zaspie. Z filmu dowiemy się również jakie wina najlepiej pasują do gruzińskich potraw, bowiem Gruzja słynna jest również ze swoich winnic i bogatego wyboru win. O winach opowie nam właścicielka restauracji, Joanna Gibradze.

Zobacz inne filmy z tej serii (YouTube / playlista)

Wydarzenie na FB

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.