19.07.2024

Youth Artistic Cha(lle)nge

Termin: 19 lipca, godz. 17:00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK – Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

 
Youth Artistic Cha(lle)nge to inkluzyjny projekt artystyczno-edukacyjno-społeczny, organizowany przez Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge w partnerstwie z Nadbałtyckim Centrum Kultury. 
 
Tegoroczna edycja, będzie drugą realizowaną pod tą nazwą i w nowej formule. Nasz projekt to przestrzeń inkluzyjnej aktywności, podczas której dzieci uczą się wzajemnie poszanowania różnorodności społecznej, kulturowej oraz artystycznej. Przy wykorzystaniu modelu pracy „dzieci uczą dzieci” (peer learning) powstają wysokiej jakości spektakle wykonywane przez młodych artystów.  Projekt angażuje dzieci i młodzież z różnych środowisk i krajów (w tym osoby z niepełnosprawnościami oraz z doświadczeniem migracyjnym i uchodźczym).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.