Wody!!! Wystawa zbiorowa trójmiejskich artystów
07.08.2022 - 30.08.2022

Wody!!! – wystawa zbiorowa trójmiejskich artystów

Termin: 7-30 VIII 2022
Wernisaż: 7 VIII, godz. 12:00
Bilety: wstęp bezpłatny;
Kuratorki wystawy: Monika Konca, Grażyna Kunicka
Miejsce: Galeria NCK, Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 Gdańsk

Pierwsza edycja tej wystawy odbyła się kilkanaście lat temu, a każda kolejna zdobywała sobie coraz szersze grono odbiorców. Sierpniowy wernisaż jest zawsze wielkim świętem, podczas którego spotykają się artyści i ich przyjaciele. Twórcy profesjonalni oraz ci, którzy malowanie traktują jako umiłowane hobby, mają okazję wymienić doświadczenia i podzielić się pomysłami. Inicjatorką wystawy jest Maria Borkowska- Flisek, która każdorazowo proponuje wykonawcom inny temat. W tym roku wystawa będzie nosiła tytuł „Wody!!!” Podejmie go i po swojemu zinterpretuje  ponad pięćdziesięciu trójmiejskich artystów.

Na wernisażu  zagra: 

Maciej Kacprzak – akordeonista młodego pokolenia. Absolwent Akademii
Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Brał udział w nagraniu płyt : Study of contemporary accordion music (2014) oraz Academia Musica Judaica (2018). Był stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska Młody Gdańszczanin oraz Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Występował na festiwalach: Warszawska Jesień, NeoArte, Nowe Fale, Mikstury Kultury, Nordic Baltic Festival Platform a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru w Oknie w Gdańsku, Teatru Atelier w Sopocie, Teatru Letniego w Szczecinie oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Ważne miejsce w zainteresowaniach muzycznych Macieja Kacprzaka zajmuje muzyka klezmerska, stąd koncerty podczas Bałtyckich Dni Kultury Żydowskiej, Festiwalu Zbliżenia, Biografii Gdańskich oraz napisanie i wykonanie muzyki do próby czytanej Dybuka.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności