Wykład świętojański. Spacer
28.05.2024

Spacerem przez wieki. Odkrywamy świętojańskie zakamarki. Wykład XV | cykl świętojański

Termin: 28 maja, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Prelegentka: mgr Iwona Berent, mgr inż. arch. Dominika Król 
Koordynatorka: Iwona Berent, Kierowniczka Działu Opieki nad Zabytkami NCK
Typ: XV wykład z cyklu Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką.
Wykłady cykliczne w każdy ostatni wtorek miesiąca
Miejsce: NCK – Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Majowy wykład będzie wyjątkowy, inny od dotychczasowych! Zamiast prelekcji będzie spacer po zabytkowym wnętrzu, gdzie z bliska przyjrzymy się świętojańskim zabytkom i poznamy ich tajemnice. Będzie też okazja do wejścia na wieżę, na szczycie której można podziwiać panoramę Gdańska i oryginalny dzwon zegarowy z 1543 r. W drodze na szczyt wieży dostępne są inne „atrakcje” takie jak garderoby dla artystów czy odnowione poddasze.  

Prelegentki: 

mgr Iwona Berent –– absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na kierunku Konserwatorstwo i muzealnictwo. W latach 1995-2006  pracowniczka służb konserwatorskich w Gdańsku. W latach 2007-2020 nadzorowała prace przy odbudowie kościoła św. Jana w Gdańsku, a także prace konserwatorskie w Ratuszu Staromiejskim. Od 2006 r. Kierowniczka Biura Odbudowy kościoła św. Jana, obecnie kierowniczka Działu  Opieki nad Zabytkami w Nadbałtyckim Centrum Kultury.


mgr inż. arch. Dominika Król –– z wykształcenia architekt (Politechnika Gdańska, wydz. Architektury i Urbanistyki) i zabytkoznawca (UMK, wydz. Sztuk Pięknych); zainteresowania pozazawodowe: ilustracja książkowa/ picturebook, kognitywistyka, biblistyka; Obecnie pracuje w dziale Opieki nad Zabytkami w Nadbałtyckim Centrum Kultury.
 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.