biało-żółta grafika. Napis "produkcja kreatywna. Jak być partnerem i współtwórcą przedsięwzięcia artystycznego?"
14.11.2024

Produkcja kreatywna. Jak być partnerem i współtwórcą przedsięwzięcia artystycznego? | Jesienne webinary Pracowni Kultury

Termin: 14.11.2024, godz. 11.00-13.00

Miejsce wydarzenia: online — platforma ZOOM  

Wstęp: bez ograniczeń

 

W drugim jesiennym webinarze Pracowni Kultury zajmiemy się skomplikowaną kwestią produkcji kreatywnej. Prowadząca, Aleksandra Kminikowska, na podstawie własnych doświadczeń z realizacji autorskich projektów, omówi temat inicjowania, kreowania oraz realizacji wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Spotkanie składa się z dwóch części:

1. CASE STUDY. Na tapet trafi muzyczny projekt „Radykalna Orkiestra Pomorska” (2021). Prowadząca omówi poszczególne etapy pracy koncepcyjnej i produkcyjnej, takie jak: stworzenie koncepcji, przygotowanie merytoryczne, proces twórczy, organizację pracy, produkcję wydarzenia oraz materiałów promocyjnych i wizualnych.

2. PRACA W GRUPACH I DYSKUSJA o twórczej roli producenta, demokratycznym modelu współpracy między artystą a producentem oraz o aspektach organizacyjnych i promocyjnych projektu. Używając zbiorowej mądrości uczestników webinaru, wymienimy doświadczenia (zarówno sukcesy, jak i porażki) oraz stworzymy katalog dobrych (i niedobrych) praktyk, do którego warto zajrzeć przy organizacji przyszłych wydarzeń.

 

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:

- myślisz o własnym projekcie i chcesz brać udział w procesie twórczym,

- pragniesz wymienić się doświadczeniem i dobrymi praktykami z innymi animatorami kultury,

- dopiero zaczynasz swoją producencką drogę lub posiadasz niewielkie doświadczenie w realizacji wydarzeń artystycznych,

- studiujesz lub niedawno ukończył_ś studia na uczelni artystycznej.

Spotkanie odbędzie się formie online, poprzez portal ZOOM. Wydarzenie jest bezpłatne i nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a do zalogowania się nie jest wymagane pobranie aplikacji.

 

O Prowadzącej:

Aleksandra Kminikowska — menedżerka kultury i producentka wydarzeń artystycznych. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz produkcji filmowej na PWSFTviT w Łodzi. Pracuje w Dziale Międzynarodowym Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów regionalnych i międzynarodowych (zwłaszcza w regionie Morza Bałtyckiego). Od 2008 r. kuratorka i producentka międzynarodowego festiwalu folkowego „Dźwięki Północy”. W 2023 r. powołała Fundację Proxima Parada.

www.dzwiekipolnocy.pl | www.proximaparada.org

Webinar jest finansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU #KPOdlakultury

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.