zdjęcie ludzi wewnątrz, szkolenie, spotkanie, rozmowy
31/08/2023

Lato w Pracowni Kultury

Lato w Pracowni Kultury upłynęło na podróżach po regionie pomorskim, zwiedzaniu lokalnych festiwali i festynów oraz działaniach celach krótko i długoterminowych i planowanych działaniach. Spotykaliśmy się m.in. z kolegami i koleżankami z powiatu starogardzkiego oraz człuchowskiego i wspólnie wypracowaliśmy terminy i tematy działań szkoleniowych dla działających tutaj podmiotów kultury. Już w we wrześniu odbędą się dwa dedykowane spotkania dot. wykorzystania social mediów w kulturze.

  • 12 września w Świetlicy Miejskiej “Kulturalnia” (Miejska Biblioteka Publiczna im. Romana Landowskiego w Czarnej Wodzie). Będzie to spotkanie informacyjno-promocyjne połączone z warsztatem "Jak social media mogą służyć kulturze?".

 

  • 20 września w siedzibie Centrum Kultury i Sportu i Turystyki w Debrznie - spotkanie informacyjno-promocyjne połączone z warsztatem "Jak wykorzystać social media do badania opinii publiczności?". 

 

To jednak nie koniec. 

  1. We wrześniu bierzemy aktywny udział w dwóch konferencjach: jako uczestniczki EuroSkills Gdańsk 2023 – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności; jako panelistki w dyskusji nt. kultury w czasie pandemii, podczas iSamorządowego Forum Kultury, Związeku Miast Polskich w Wejherowie 28 i 29 września. 
  1. Stale rozwijamy grupę na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/181837331509556/) (260 członków i członkiń) Jest to wirtualna przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych tematem samorozwoju w kulturze. Ma ona na celu integrację i szybsze dotarcie do środowiska. Grupa służy również wymianie wiedzy i dobrych praktyk. Udostępniane tutaj treści dot. nie tylko informowaniu o szkoleniach, ale także przekazywaniu wiedzy o możliwościach pozyskiwania funduszy, mapowaniu wydarzeń, wymianie informacji nt. planowanych wydarzeń
  1. Pracujemy nad przyszłorocznymi planami. Rozwijamy temat giełdy projektów i nagrody działacza kultury, która ma być co roku przyznawana w określonym temacie np. za działania ekologiczne.

Do zobaczenia. Działamy w terenie!

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności