15.11.2015 - 15.11.2015

Benefis Fajnego Człowieka – Piotr Pawlak „Dziwny, dziwny”

Na Benefis Piotra Pawlaka – muzyka, producenta i realizatora nagrań, związanego z trójmiejską sceną muzyczna od 30 lat – zapraszamy Państwa WYJĄTKOWO do Sopotu, na Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże. Skoro inne miejsce, to i inna formuła: na specjalne życzenie Benefisanta, część oficjalna zostanie ograniczona do niezbędnego minimum.

Głównym punktem programu będzie koncert Piotra Pawlaka z zespołem GOSTROSTA. To znakomite trio perkusyjne: Michał Gos, Jacek Stromski i Kuba Staruszkiewicz – wydało kapitalną płytę „Bum” w 2012 roku, która doczekała się fantastycznych recenzji (co ciekawe, jej premiera odbyła się także na Scenie Kameralnej w Sopocie).

Muzyka proponowana przez zespół zawiera elementy bliskie Benefisantowi. Jest minimalna, transowa, improwizowana i eksperymentalna. Bazuje na brzmieniach etnicznych, wręcz rytualnych. To również okazja do spotkania z muzykami, z którymi Pawlak współpracuje od wielu lat w różnych zespołach i konfiguracjach.

Piotr Pawlak – gitarzysta i producent związany z trójmiejską sceną muzyczną. Pod koniec lat 80. zaczął grać w zespole Bielizna, Razem z Tymonem Tymańskim i Jackiem Olterem współtworzył zespół Kury i ich legendarny album P.O.L.O.V.I.R.U.S. Współpracował z Mazzollem w formacji Arhythmic Memory. Od 1996 grał w zespole Łoskot. Aktualnie Współpracuje z Olo Walickim w ramach projektu Kaszebe II oraz Antonim Gralakiem w YeShe. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Producent kilkudziesięciu płyt różnych wykonawców między innymi: Ścianka, Kury, Łoskot, Kobiety, Tymon & Transistors, Pink Freud, Oczi Cziorne.

GOSTROSTA (Michał Gos | Jacek Stromski | Kuba Staruszkiewicz) – to zespół atawistycznych cech zachowań swojego dzikiego przodka u pierwomrówki podziemnej potocznie zwanej rzurzu, nie tyle nie lubianej co nie znanej w naszej krajance. GOSTROSTA to również w tym wypadku pierwsze trzy sylaby od nazwisk trzech trójmiejskich muzyków na co dzień współtworzących różne formacje muzyczne. W tej konfiguracji wykonują muzykę opartą na całkowitej improwizacji wykorzystując w większości instrumentarium perkusyjne.

Kuba Staruszkiewicz – perkusista niezdeklarowany stylistycznie, podążający za intuicyjno-energetycznymi impulsami. Znany z długoletniej współpracy z zespołem Pink Freud oraz projektami Tymona Tymańskiego (KURY, MIŁOŚĆ, Tymański Yass Ensamble). Współpracował m.in. z: Leszek Możdżer, Dave Douglas, Tomasz Stańko, Olo Walicki, Peter Warcham, Sławek Jaskułke, Tim Berne, Mikolaj Trzaska. Obecnie członek zespołu Marii Peszek, Tymański Brass Ensamble oraz klubowego kolektywu FOX.

Michał Gos – perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny niezależnej. Współpracował z takimi grupami jak Oczi Cziorne, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Sonus Akrobata oraz z muzykami Mikołaj Trzaska, Pat Mastelotto, Trey Gunn, Noel Akchote, Piotr Pawlak, Zdzisław Piernik, Clayton Thomas, John Edwards, Herb Robertson. Obecnie kontynuuje prace nad muzyką swobodnie improwizowaną w zespołach Rogulus x Szwelas Und Gos, Freeyo oraz w duecie z Irkiem Wojtczakiem. Udziela się także w solowym
projekcie Jacka Lachowicza oraz w wielu różniących się stylistycznie formacjach jak punkrockowy Vulgar.

Jacek Stromski – perkusista, instrumentalista, współpracował m.in. z zespołami: Canada, Apteka, Groovekojad, Miłość, Kury, Poganie, Lipali, Ikenga Drummers i wieloma artystami z Trójmiasta. W charakterze gry doszedł do naturalnej prostoty a w brzmieniu – do korzeni. Swój styl określa jako basicbeat & roots drumming. Obecnie pracuje nad solowym projektem Drum & Space oraz AtmaSonam wraz z Agnieszką Kamińską, a także działa wspólnie z Navigatorgong.

scenariusz i reżyseria: Paweł Paulus Mazur

Start: 19:00
Wstęp wolny.