21.01.2024

Koncert Gordonowski

Termin: 21 stycznia 2024, godz. 10.30 oraz 12.00

Bilety 10.30 [klik]

Bilety 12.00  [klik]

Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK- Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Na kolejnym, rodzinnym koncercie usłyszycie największe gwiazdy polskiej muzyki. Takiego trio jeszcze w NCKu nie było. Wspaniali muzycy i przyjaciele, którzy wspierają się w takich projektach, jak Orkiestra Tomka Szymusia oraz są obecni na największych festiwalach. Do tego wybitni pedagodzy. Na styczniowych koncertach usłyszycie przeboje Broadwayu znane z błękitnego ekranu. Jak zwykle zapraszamy opiekunów z pociechami, wiek bez ograniczeń. Oczywiście nie można zapomnieć o zaproszeniu szanownych Babć i Dziadków w dniu ich święta! Tak uniwersalna może być tylko muzyka.

A oto sylwetki zaproszonych gości:

Patrycja Gola – wokalistka soulowo-jazzowa, nauczycielka śpiewu, producentka muzyczna, jedna z czołowych wokalistek sesyjnych w tym kraju. Jest założycielką i dyrektorką szkoły wokalnej 3city voices. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Otrzymała również stypendium w Rhytmic Music Conservatory w Danii. Ma za sobą ponad dwudziestoletnie doświadczenie na scenie. Współpracowała z wieloma artystami polskimi i zagranicznymi. Jako wokalistka sesyjna brała udział w wielu programach telewizyjnych, m.in. w „Tańcu z gwiazdami” (z orkiestrą Adama Sztaby oraz Tomka Szymusia).

Piotr Mania – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat Fryderyka za najlepszy debiut jazzowy 2010 roku za płytę “Pearl”. Współpracował między innymi z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Grażyną Łobaszewską, Katarzyną Stankiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Sławkiem Uniatowskim, Rafałem Szatanem, Gino Emnesem, Patrycją Golą, Irkiem Wojtczakiem, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Telewizją Polską, TVN-em, Polsatem oraz Filharmonią Opolską. Grał na scenie z takimi sławami jak Michael Bolton czy Sting. Uczestniczył w nagraniu ok 30-stu albumów, w roku chopinowskim zaaranżował na współcześnie pieśni Fryderyka Chopina i był kierownikiem muzycznym koncertu Experyment Chopin, spektaklu muzycznego Być Marilyn oraz musicalu Hair wystawianego w Zurychu, skomponował muzykę do wierszy sopockiej poetki Teresy Ferenc, uczestniczył w nagraniach muzyki Zbigniewa Preisnera do filmu Strange gardens/Effroyables Jardins.

Miłosz Gawryłkiewicz – trębacz i nie tylko, znany Wam bardzo dobrze z serii koncertów w NCK Gdańsk. Członek Kapeli ze Wsi Warszawa, a także m.in. Orkiestry Tomka Szymusia. Czołowy edukator Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona. Nauczyciel w placówkach Perpetuum Mobile.

Jolanta Gawryłkiewicz – animator, wokalista. Inicjatorka oraz nauczyciel Polskiego Instytutu Pedagogiki Edwina Eliasa Gordona.

Do zobaczenia 21 stycznia 2024! 

Współorganizatorami wydarzenia są: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.