ilustracja wykresu, mapa myśli, napis: "lider_ka na dzisiejsze czasy. Cykl wspierająco-rozwojowych spotkań dla kadry kierowniczej w kulturze"
17/02/2025

Cykl spotkań wspierająco-rozwojowych “Lider_ka na dzisiejsze czasy” powraca!

Termin: I zjazd – 1-2 kwietnia; II zjazd – 7-8 maja

Miejsce: Kompleks Wypoczynkowy Szarlota/ k. Kościerzyny, Szarlota 11

Nabór: 18 lutego - 14 marca 2025 r., za pośrednictwem formularza online

Wstęp: 650 zł brutto (+ koszty dojazdu)

Liczba miejsc: 25

 

Cykl spotkań wspierająco-rozwojowych “Lider_ka na dzisiejsze czasy” powraca! Po niezwykle udanej edycji przygotowanej w odpowiedzi na potrzeby kadry zarządzającej w pomorskiej kulturze, w tym roku do zapisów zapraszamy kierowniczki i kierowników podmiotów kultury na Pomorzu.

Lider_ka na dzisiejsze czasy 2024 - zobacz podsumowanie

Jeśli pracujesz w pomorskim sektorze kultury i zarządzasz zespołem, ta oferta jest dla Ciebie! W czasie dwóch dwudniowych zjazdów nie tylko poznasz inne osoby, które na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami, ale też weźmiesz udział w warsztatach liderskich oraz z budowania współpracy i komunikacji w zespole, sesjach coachingu metodą Action Learning oraz - jeśli masz taką potrzebę i ochotę - w zajęciach uważnościowych i z praktykowania wdzięczności.

Więcej o planowanych elementach spotkań:

WARSZTATY LIDERSKIE ORAZ Z BUDOWANIA WSPÓŁPRACY I KOMUNIKACJI W ZESPOLE

Warsztaty te posłużą doskonaleniu umiejętności i postaw związanych ze skutecznym kierowaniem różnorodnym zespołem i dotyczyć będą takich zagadnień jak: rola lidera, motywowanie, delegowanie zadań i odpowiedzialności oraz radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Jednocześnie, uznając budowanie współpracy i sprawnej komunikacji w zespole za kluczową kompetencję osoby kierowniczej, pochylimy się nad tymi zagadnieniami w czasie obu zjazdów. Pracując na potencjale grupy, z jej różnorodnym zapleczem, a jednocześnie zbliżonymi wyzwaniami, osoby uczestniczące w cyklu będą miały możliwość przepracowania wyzwań z zakresu współpracy i komunikacji pod czujnym i profesjonalnym okiem wykwalifikowanych trenerek.

 

SESJE COACHINGU GRUPOWEGO METODĄ ACTION LEARNINGU

Action Learning to dokładnie zaplanowany proces, podczas którego wszyscy uczestnicy, po kolei, mają szansę przedstawić swój cel (wyzwanie), a następnie, przy wsparciu grupy, głównie poprzez pytania, dzielenie się doświadczeniem i inspiracjami – poddać się refleksji i znaleźć rozwiązania.

Przykłady celów, jakie stawiają sobie uczestnicy/-czki procesów Action Learningowych: 

  • Rozwój umiejętności menedżerskich (planowanie, ustawianie priorytetów, usamodzielnianie członków zespołów: oddawanie im decyzyjności i odpowiedzialności),
  • Zarządzanie zmianą w otoczeniu, w zespole oraz w potrzebach odbiorców,
  • Budowanie zespołów, w których ludzie stale rozwijają swoje umiejętności, uczą się od siebie nawzajem i dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym. 

 

Informacje organizacyjne:

Organizator zapewnia organizację cyklu spotkań, noclegi w pokoju dwuosobowym (istnieje możliwość dokonania dopłaty do pokoju jednoosobowego), wyżywienie (w tym przerwy kawowe), materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o udziale w cyklu.

O przyjęciu do cyklu decyduje kolejność zgłoszeń oraz odpowiedzi udzielone w formularzu. Informujemy, że w przypadku dużej liczby chętnych, pierwszeństwo będą mieli pracownicy instytucji kultury, dla których organizatorem jest Województwo Pomorskie. Organizator może również zwrócić się do danej instytucji z prośbą o oddelegowanie jednego pracownika.

Osoby zakwalifikowane do udziału w wybranym cyklu  poinformujemy mailowo do 20 marca 2025 roku  wraz z dodatkowymi informacjami organizacyjnymi dotyczącymi cyklu, w tym o sposobie zapłaty za udział w cyklu. Opłata za udział w cyklu wynosi 650 zł brutto, po stronie Osoby uczestniczącej jest również pokrycie kosztu przejazdów. W przypadku braku potwierdzenia uczestnictwa ze strony kandydata/kandydatki lub/i niewniesienia opłaty w wyznaczonym terminie na jego/jej miejsce zaproszona zostanie osoba z listy rezerwowej. 

 

Trenerki:

Joanna Grandzicka - facylitatorka, trenerka i mentorka, współwłaścicielka firmy TEAL Global, pracująca z liderami i liderkami oraz ich zespołami w kierunku przywództwa włączającego i budowania organizacji w oparciu o zaangażowanie i odpowiedzialność na każdym szczeblu. Od lat wspiera instytucje kultury swoim doświadczeniem i wiedzą, rozumiejąc specyfikę i wyzwania, które stoją przed osobami zarządzającymi. Przez 12 lat współtworzyła i kierowała Gdańskim Inkubatorem Starter, który wspierał przedsiębiorców w ich codziennych wyzwaniach, szczególnie w początkowym okresie istnienia. Pracuje w przekonaniu, że różnorodność jest bogactwem organizacji i nie ma jednego scenariusza, który sprawdzi się w każdej organizacji.

Małgorzata Jasnoch - Trenerka mindfulness w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre, trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradca biznesowy, współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEAL Action Learning Global. Menadżerka z 20 letnim doświadczeniem w tworzeniu nowych firm/marek/zagranicznych oddziałów, restrukturyzowaniu, budowaniu elastycznych zespołów ukierunkowanych na rozwój, wyznaczanie trendów i osobistą satysfakcję oraz z 15 letnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy. Głęboko w sercu leży jej dbałość o budowanie zaufania w zespole, o partycypację pracowników w decyzjach dotyczących ich pracy i rozwoju ich działów/firm. Wynika to z doświadczenia, że tak zarządzane zespoły pracują z pasją przynosząc firmie/organizacji maksimum wyników przy jednoczesnej ogromnej satysfakcji osobistej poszczególnych członków zespołu.

 

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Regulamin  

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.