produkt ksiazka
Artist in Wonderland

"Artist in Wonderland" to publikacja towarzysząca międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej pod tym samym tytułem, która odbyła się w Trójmieście w dniach 27.10-16.12.2007.

Książka zawiera 5 esejów, łączących różne dyscypliny humanistyki i sztuki, napisanych przez autorów z różnych krajów Europy. Teksty są opublikowane w dwóch językach: polskim i angielskim. Książka jest bogato ilustrowana przykładami prac artystycznych z całego świata - artystów biorących udział w wystawie "Artist in Wonderland". 
Książka odwołuje się do baśniowej rzeczywistości - Krainy Czarów. Czym jest dla nas dzisiaj „kraina czarów”, kiedy osaczeni przez media i nowe technologie nie potrafimy jej sobie wyobrazić, stworzyć tylko swojego świata, poza remiksem kultury współczesnej? Książka podejmuje próbę zdefiniowania roli artysty we współczesnej rzeczywistości, zarysowania geografii sztuki. W jaki sposób sztuka może wpływać na kształt współczesnej rzeczywistości, a na ile jest tylko gestem Alicji, przymknięciem oczu i oddaleniem się do Krainy Czarów, gdzie wszystko staje się prawdopodobne (...)?

Cena z VAT
10,00 zł